POZNAJMY SIĘ

Esbelta Studio Odchudzania

Jeśli Twoim problemem jest nadwaga,  nie możesz już patrzeć na fałdki, oponki i cellulit, nie masz siły i ochoty do życia, jesteś we właściwym miejscu.

Kompleksowo planujemy cały proces odchudzania zaczynając od diety, poprzez zabiegi wspomagające kształtowanie sylwetki.

Urządzenia spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatami medycznymi.

 

Nazywam się…

Sylwia Hyćko-Motyka

Specjalista ds. żywienia, Instruktor odnowy biologicznej

DSC_0004

Dietetyka to moja pasja jak i praca zawodowa. Nic nie cieszy bardziej jak efekt pracy, która zmienia wygląd na lepsze, a tym samym dowartościowuje i pomaga uwierzyć w siebie.


Jestem absolwentką medycznego studium o kierunku Promocja zdrowia,  specjalizacja Doradztwo Żywieniowe i Dietetyczne oraz studiów Ochrona Środowiska na  Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Instruktor Odnowy Biologicznej PAKiS.

Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością PTBO i EASO

Członek Polskiej Akademii Zdrowia

Członek Polskiego Instytutu Sportu i Kadr Sportowych

Dietetyk Stowarzyszenia Osób Chorych na Celiakię

Od 2014 roku czynnie uczestniczę w szkoleniach z zakresu dietetyki, leczenia nadwagi i otyłości, promocji zdrowia oraz odnowy biologicznej.

Ukończone szkolenia, wykłady:

• Żywienie w chorobach tarczycy
• Żywienie we wspomaganiu leczenia niepłodności oraz zaburzeniach hormonalnych u kobiet (PCOS – zespół policystycznych jajników, insulinooporność, niepłodność pierwotna i wtórna, problemy z miesiączkowaniem, menopauza, endometrioza)
• Żywienie w celiakii
• Psychologia żywienia
• Zastosowanie żywności funkcjonalnej w dietetycznym leczeniu chorób
• Alergie i nietolerancje pokarmowe – zdrowe jelito
• Suplementy diety jako alternatywa dla farmakoterapii
• Zapobieganie chorobom nowotworowym
• Bioetyka

Jestem przeszkolona z zakresu interpretacji wyników badań laboratoryjnych (parametry biochemiczne, morfologiczne, mocz, wpływ leków na wyniki badań) / Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie 2016r.

 


Uwielbiam kuchnię śródziemnomorską. Miałam okazję ją smakować mieszkając na Majorce.

Dlaczego wśród tubylców nie zauważysz osób otyłych a umieralność z powodu chorób serca jest tam 4 razy niższa niż w Polsce?

Odpowiedź jest w …docenianiu prostego życia, braku pośpiechu i prostych składnikach, które dała ziemia.

Mam nadzieję, że poczujecie choć trochę ten śródziemnomorski klimat w moich dietach, który przeplata się z kuchnią polską … gdzie królują pomidory, migdały, pomarańcze, oliwa, chilli i wino.

Jestem też przeciwniczką „diet cud”, głodówek, diet internetowych oraz dziwnych wymysłów. Zamiast tego wolę stawiać na racjonalne odżywianie, dobre składniki i lepszą jakość paliwa, które dostarczam swojemu organizmowi.

Tak więc zapraszam Was do mojego stołu!

PS. Uwielbiam żelki Haribo i landrynki, kocham kryminały, w zimie morsuję.

 


bez-tytuluMaja Przełomska

kosmetolog, absolwentka PUM

Kosmetologię wybrałam ze względu na mojego znienawidzonego wroga młodości, jakim stał się trądzik pospolity. Po wielu kuracjach dermatologicznych i niezliczonych ilościach wypróbowanych preparatów kosmetycznych wreszcie udało mi się go jakoś okiełznać. Było on jednak niewątpliwie bodźcem, który wzbudził we mnie ciekawość i chęć do poznania przyczyn powstawania chorób dermatologicznych, metod ich leczenia oraz sposobów eliminacji ich negatywnych skutków ubocznych. To doświadczenie pomogło mi też zrozumieć jak wielkie znaczenie ma wygląd dla dobrego samopoczucia i samooceny oraz jak często jedna niedoskonałość urody może uprzykrzyć życie. Nieważne więc jaki problem Cię dotyczy : rozstępy, blizny, trądzik pospolity czy różowaty, zmarszczki, brak jędrności, nawilżenia, gładkości skóry bądź cellulit, to postaram się Tobie pomóc i znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na trapiący Cię mankament.

W mojej pracy ważny jest dla mnie nie tylko fachowy profesjonalizm ale także atmosfera panująca w salonie.

Powinien on być nie tylko miejscem relaksu ciała ale też i ducha. W zabiegach kosmetycznych cenie sobie przede wszystkim zastosowanie składników aktywnych, które przetestowałam i wiem, że są skuteczne oraz tych o udowodnionym działaniu medycznym. Jestem wielką miłośniczką alg, glinek, olejów, kwasów oraz aloesu. W pracy staram się dopasowywać zabiegi tak, by jak najlepiej dostosować je do indywidualnych  potrzeb każdego pacjenta.

Lubię też śledzić nowinki technologiczne w zakresie kosmetologii oraz nowo odkrytych surowcach kosmetycznych by wciąż pogłębiać swoją wiedzę, być ,,na bieżąco” oraz jak najlepiej służyć radą w zakresie pielęgnacji skóry.

Prywatnie miłośniczka kotów i rekreacyjnych wycieczek rowerowych.

• mgr kosmetologii Pomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
• szkolenie Sesderma
• kurs Zapobieganie zakażeniom krwiopochodnym (HCV, HBV, HIV) w salonie kosmetycznym
• szkolenia z wykonywania zabiegów przy użyciu urządzeń do ciała i twarzy: liposukcja, fale radiowe, lipolaser

 


Znajdź nas!

Znajdź nas na Facebooku