TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE

Czym jest badanie –  ImuPro?

ImuPro to badanie w kierunku nietolerancji pokarmowej (alergii pokarmowej opóźnionej IgG-zależnej, typu III)

Jej przyczyną jest zwiększona przepuszczalność jelita, umożliwiająca permanentne przenikanie składników pokarmowych do krwi. Skutkiem jest wytwarzanie swoistych przeciwciał przeciwko substancjom pokarmowym. Objawy alergii pokarmowej typu III (tzw. późnej) pojawiają się po dłuższym czasie od kontaktu z antygenem (nawet po 72 godzinach). Z tego względu prawidłowa identyfikacja substancji uczulającej jest niezwykle trudna.

Badanie na alergię pokarmową opóźnioną – wskazania do wykonania:

  • przewlekłe zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (zaparcia, biegunki, bóle brzucha, wzdęcia, zespół jelita nadwrażliwego, mdłości, uczucie pełności w nadbrzuszu, odbijanie),
  • problemy skórne (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, suchość i świąd skóry, wysypki, trądzik),
  • nawracające migreny, uczucie chronicznego zmęczenia (trudności z porannym wstawaniem, zmęczenie nieadekwatne do wykonanej pracy).

Alergia IgG-zależna szczególnie często występuje u pacjentów z chorobami reumatycznymi i zwyrodnieniowymi stawów, nadwagą i otyłością, nadciśnieniem i cukrzycą typu II. Jest ona diagnozowana także w depresji, nadaktywności, zaburzeniach nastroju, zaburzeniach ze spektrum autyzmu (ASD) i ADHD.

Opisywana alergia może być także jedną z przyczyn niepłodności.

W większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy, że odczuwane przez nas dolegliwości mogą świadczyć o występowaniu alergii. Wynika to z faktu, że jej objawy występują z kilkudniowym opóźnieniem. Alergia pokarmowa typu III może być przez wiele lat niezauważana, gdyż chorzy przyzwyczajają się do odczuwanych dolegliwości i problemów zdrowotnych, których nie potrafią powiązać z występowaniem alergii.

ImuPro Screen 22 składniki pokarmowe 250zł

ImuPro Basic 90 składników pokarmowych 900zł

ImuPro Screen+ 44 składniki pokarmowe 530zł

ImuPro Complete 270 sskładników pokarmowych 1700zł


Pobranie krwi do badania można wykonać w jakimkolwiek, najbliższym laboratorium za stosowną opłatą (zgodną z cennikiem wybranego laboratorium). Koszty pobrania ponosi Pacjent. 


Znajdź nas!

Znajdź nas na Facebooku